Pas shembjes së ndërtimeve pa leje, IKMT nis pastrimin e mbetjeve në vijën bregdetare të Sarandës

Shqipëria

Pas shembjes së ndërtimeve pa leje, IKMT nis pastrimin e mbetjeve në vijën bregdetare të Sarandës

Më: 22 qershor 2021 Në ora: 16:56
Foto ilustrim

Pas operacionit “Bregdeti Ynë”, IKMT ka nisur pastrimin e mbetjeve të krijuara pas objekteve të shembura në Sarandë, Ksamil, Kanalin e Çukës, Berdanesh dhe Manastir.

Gazetarja Shpresa Dine, se prej dy ditësh, aksioni i pastrimit po vijon punën normalisht, e kryesisht nuk është regjistruar asnjë pengesë.

Ky operacion, pritet të përfundojë në fund të qershorit.

Në mënyrë që të mos ndikojë te turistët që do të zgjedhin për të pushuar në bregdetin e Jugut këtë verë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat