Denoncoi Shullazin dhe Lul Berishën/ Planifikohet vrasja e të penduarit të drejtësisë?

Shqipëria

Denoncoi Shullazin dhe Lul Berishën/ Planifikohet vrasja e të penduarit të drejtësisë?

Më: 19 gusht 2021 Në ora: 10:21
Emiljano Shullazi dhe Lul Berisha

Dy ditë më parë, në IEVP Drenovë kanë humbur një palë gërshërë që përdorin infermierët për nevojat e të burgosurve.

Sipas burimeve bëhet me dije se në shërbim ka qenë një infermier nga Korça i cili pretendon se i ka lënë gërshërët në infermieri,  por kur është bërë inventari ato mungonin.

Burime kofidenciale thonë se dyshimet janë të mëdha lidhur me këtë ngjarje.

Dyshohet se i burgosuri i sigurisë të lartë Klement Ibrahimi të jetë ai që i ka marrë gërshërët, gjatë kohës, kur po merrte serum në spitalin e burgut.

Ajo çka e bën alarmante situatën është fakti se në këtë burg ndodhet i penduari i drejtësisë Lefter Reçi i cili ka “spiunuar” Emiljano Shullazin dhe Lul Berishën.

Dyshimet lidhen mes këtij personi dhe persona të tjerë që mund t’iu rrezikohet jeta brenda në burg.

Janë ushtruar kontrolle në çdo i dënuar por gërshërët nuk janë gjetur ende. Ditën e djeshme mësuam se në IEVP Drenovë kanë shkuar forca operacionale e drejtorisë së përgjithshme të burgjeve dhe po hetohet lidhur me këtë rast

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat