Falsifikuan pronën në Dhërmi, pranga Drejtorit dhe dy personave të tjerë

Shqipëria

Falsifikuan pronën në Dhërmi, pranga Drejtorit dhe dy personave të tjerë

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 09:30
Foto ilustrim

Finalizohet në Vlorë,  operacioni i koduar “Formulari”, për goditjen e veprimtarisë kriminale të falsifikimit të dokumentave dhe Shpërdorimit të detyrës.

Arrestohen 3 shtetas, 2 prej të cilëve ushtronin funksione publike.

Në pranga përfunduan Bardhyl Gjika, drejtor i Drejtorisë së Administrimit dhe Mbrojtjes së Tokës; Kreshnik Mino, specialisti i kësaj drejtorie, si dhe qytetari Spiro Duni,

Nga hetimet ka rezultuar se këta persona dyshohen se kanë falsifikuar formularët e AMTP dhe Formularin nr.6 për regjistrimin e një pasurie (truall), në fshatin Dhërmi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat