Manastirliu ndan foton ne Gjinovefën, një nga gratë që fitoi betejën me kancerin e gjirit

Shqipëria

Manastirliu ndan foton ne Gjinovefën, një nga gratë që fitoi betejën me kancerin e gjirit

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 22:08
Manastirliu ndan foton ne Gjinovefën

Ministrja e Shëndetësisë ka ndarë foto me Gjinovefën, një nga gratë që ka luftuar dhe ka arritur të fitojë betejën me kancerin e gjirit.

Manastirliu shprehet se ajo është shembull për shumë gra që sot përballen me sëmundjen e rëndë.

“Gjinovefa është ndër ato gra të forta, që me kurajë të jashtëzakonshme ka luftuar dhe ia ka dalë ta fitojë betejën me kancerin e gjirit. Sot, është shembull frymëzues për shumë gra që përballen me sëmundjen e rëndë.

Nuk do të reshtim këtë tetor dhe çdo ditë të vitit, të çojmë zërin tonë te çdo grua, që të marrë pak kohë për kontrollin e gjirit, sepse diagnostikimi i hershëm, të shpëton jetën”, shkruan ministrja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat