Gazment Bardhi: Kreu i një bande në Elbasan po punon për Sali Berishën

Shqipëria

Gazment Bardhi: Kreu i një bande në Elbasan po punon për Sali Berishën

Më: 12 nëntor 2021 Në ora: 00:42
Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin OPEN në Top Channel, ku denoncoi se kreu i një bande në Elbasan po punon për Sali Berishën.

Sipas tij, zyrtarë të PD, janë thirrur dhe kërcënuar nga kreu i kësaj bande për të firmosur formularin për thirrjen e Kuvendit Kombëtar.

 Sekretari i Përgjithëm i PD-së, theksoi se janë të paktën 7 raste të tilla. Kryetarët e grup seksioneve të PD, sipas Bardhit, detyrohen të shkojnë në shtëpinë e “kreut të bandës” dhe shantazhohen.

Gjithsesi, Bardhi shtoi më tej, se nuk beson se këtë e ka organizuar Sali Berisha por mbështetës të tij.

“Sot, banda që unë kam patur përballë në Elbasan, thërret zyrtarë të PD në zyrë dhe u nxjerrr formularin dhe u thotë që ta firmosin. Dy zyrtarë të PD në Elbasan më kanë treguar bisedën që kanë patur me kreun e kësaj bande. Banda që ne kishim përballë, dhe që ishim nën terrorin e tyre të përditshëm, sot mbledhin firma për 'Foltoren'.

Bëhet fjalë për një bandit që terrorizon demokratët dhe strukturat e PD-së.

Kjo ka filluar të shtunën pasdite. Unë nuk besoj se Sali Berisha ka dijeni për këtë. Po ata që e kanë bërë në emër të Sali Berishës do të japin llogari. Ju sfidoj të shkoni në Elbasan dhe do ta verifikoni deklaratën time. I gjithë qyteti zien në këtë moment.

Raportimin ma ka bërë një kryetar grup seksioni i PD në Elbasan. Janë mbi 7 raste, persona të ardhur në zyrën time, që e tregojnë historinë në të njëjtën mënyrë”, tha Bardhi.

Andi Bushati deklaroi se nuk beson se “Sali Berisha po mbledh vota për “Foltoren” më bandat e Edi Ramës”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat