Pezullohet lundrimi në Vlorë, mjetet nuk do të dalin në det deri në…

Shqipëria

Pezullohet lundrimi në Vlorë, mjetet nuk do të dalin në det deri në…

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 15:11
Foto nga vendi i ngjarjes

Vlora u përfshi nga moti i keq këtë të diel. Për shkak të erës së fortë dhe dallgëve, lundrimi detar u pezullua.

Asnjë mjet nuk do të lejohet të lundrojë, të paktën deri në datën 30 nëntor, kur pritet të ketë një tjetër njoftim nga kapiteneria.

Reshjet e dendura të shiut do të jenë prezente edhe përgjatë dites se hënë.

Kushtet meteorologjike parashikohet të përmirësohen në mesditën e të mërkurës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat