Artan Hoxha zbulon grupin e fuqishëm gjobëvënës që po bën “namin” në këtë qytet

Shqipëria

Artan Hoxha zbulon grupin e fuqishëm gjobëvënës që po bën “namin” në këtë qytet

Më: 29 dhjetor 2021 Në ora: 15:13
Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha zbulon se një grup gjobëvënës i fuqishëm po bën “namin” në Fier.

Gazetari tha se grupi kriminal ka arritur të ketë akses në Drejtorinë e Tatimeve, ku merr informacion për rimbursimet në radhën e biznesit.

“Në Fier gjoba u vendosen biznesmenëve, është një nga krimet që nuk po u i gjendet zgjidhje. Një grup kriminal shumë i fuqishëm kishte akses te drejtoria e Tatimeve dhe merre vesh se cila nga bizneset do TVSH. Ai që merrte mbi 500 milion  lartë ata i çonin faturë.

Ata po i vinin gjobë dikujt që i kishte ato para. Nga e dinin ata sepse drejtoheshin menjëherë te biznesi sapo ishte rimbursuar nga shteti,” tha Hoxha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat