Mesazhi i fortë i Yuri Kim: Të refuzojmë dhunën politike

Shqipëria

Mesazhi i fortë i Yuri Kim: Të refuzojmë dhunën politike

Më: 17 janar 2022 Në ora: 15:59
Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka përcjellë një mesazh nga Martin Luther King, Jr. i cili luftoi në SHBA kundër racizmit dhe refuzoi dhunën politike.

Kim shprehet se duhet të vijojë të na frymëzojë trashëgimia e tij.

“Dr. Martin Luther King, Jr nderohet në SHBA dhe në mbarë botën jo vetëm për përpjekjet e tij për drejtësi dhe barazi për të gjithë, por edhe për refuzimin e dhunës politike. Le të vazhdojë të na frymëzojë trashëgimia e tij”, shkruan Kim.

Edhe pse jo në mënyrë të drejtpërdrejtë, Kim e lidh këtë mesazh me protestën e zhvilluar me 8 janar në selinë e PD-së.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat