Shehu: Keqmenaxhimi i pandemisë mund të ndikojë në shtimin e fataliteteve

Shqipëria

Shehu: Keqmenaxhimi i pandemisë mund të ndikojë në shtimin e fataliteteve

Më: 20 janar 2022 Në ora: 13:32
Tritan Shehu

Deputeti i PD, Tritan Shehu, ka analizuar situatën e COVID-19 në vendin tonë.

Në një shkrim në rrjete sociale, Shehu shkruan se nga fillimi i epidemisë deri në shtator të vitit 2021, janë shënuar 21 mijë viktima.

Shehu thekson më tej, se viti 2022 nuk premton asgjë më të mirë e për këtë ai nënvizon disa pika si, vazhdimi i bllokimit të spitaleve perfierike për pacientët COVID, nuk ka strategji për procesin e vaksinimit dhe ende nuk janë liberalizuar testet e shpejta.

Sipas tij, këto janë pasoja të keqmenaxhimit dhe të pa përgjegjshmërisë ndwrsa thekson se mund të na çojnë në mbi 35 mijë viktima nga COVID-i në total.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat