Shpërndarës droge në Gjirokastër/ Policisë iu prezantua si efektiv Forcave Komando, arrestohet 29-vjeçari

Shqipëria

Shpërndarës droge në Gjirokastër/ Policisë iu prezantua si efektiv Forcave Komando, arrestohet 29-vjeçari

Më: 28 janar 2022 Në ora: 09:57
Foto ilustrim

Një 29-vjeçar, që dyshohet se shpërndante lëndë narkotike të paketuara në qesë të vogla është arrestuar në Gjirokastër.

Policia njofton se në aksin rrugor Kakavijë-Gjirokastër, në afërsi të fshatit Dervician, gjatë kontrollit fizik, shtetasit me iniciale E.K. iu gjetën doza me lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa, gati për shpërndarje.

Në momentin e ndalimit, 29-vjeçari ka gënjyer policët, duke u prezantuar si efektiv i Forcave Komando Tiranë.

Lënda e dyshuar narkotike cannabis sativa, 1 dokument identifikimi i Forcave Komando, 1 automjet dhe 1 aparat celular u sekuestruar për t’u përdorur si provë materiale, ndërsa i dyshuari do të hetohet nga Prokuroria e Gjirokastrës, për veprat penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve” dhe “Përvetësim i titullit apo i detyrës shtetërore”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat