Rama: 90% e shqiptarëve do të ishin më të përshtatshëm sesa Meta për president

Shqipëria

Rama: 90% e shqiptarëve do të ishin më të përshtatshëm sesa Meta për president

Më: 19 prill 2022 Në ora: 10:20
Edi Rama

Grupi Parlamentar socialist nisi këtë të martë procesin e identifikimit të kandidaturës për presidentin e ri.

Kryeministri Edi Rama u shpreh se synohet të gjendet një figurë me integritet dhe jo vetëm të ishte më i përshtatshëm për atë rol sesa Ilir Meta.

Sipas tij, 90% e shqiptarëve do të ishin më të përshtatshëm sesa Ilir Meta.

“Ajo çka e bën këtë moment shumë përcaktues për karakterin, për ambicien dhe profilin e PS, është se nuk mjafton thjesht të zgjedhim një person që do të ishte më i përshtatshëm për atë rol se Meta. Këtë do ta përmbushnin si kriter 90% e shqiptarëve, por është të zgjedhim një figurë që të luajë një rol në krye të shtetit për 5 vitet e ardhshme me integritet”, tha Rama.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat