Tragjedi në bypasin e Vlorës; përmbyset kamioni i punimeve të rrugës, vdes shoferi, pasagjeri poshte inerteve

Shqipëria

Tragjedi në bypasin e Vlorës; përmbyset kamioni i punimeve të rrugës, vdes shoferi, pasagjeri poshte inerteve

Më: 16 maj 2022 Në ora: 11:49
Foto ilustrim

Ngjarje e rende në bypasin Orikum-Kaninë. Një kamion që punonte per ndertimin e ketij aksi eshte permbysur dhe ka rende nga nje lartesi e konsiderueshme.

Fatkeqesisht ka nderruar jete ne vend shoferi, ndersa trupi i pasagjerit nuk eshte gjetur ende, pasi dyshohet se e kane zene poshte inertet qe ishin ngarkuar ne mjetin e tonazhit te rende.

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 16.05.2022, rreth orës 10:40, në bypasin Orikum-Kaninë, duke punuar , është rrezuar një kamion, ku dyshohet se drejtuesi kamionit ka ndërruar jetë, ndërsa pasagjeri nuk gjendet për shkak të rënieve të inerteve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat