67 raste të reja me koronavirus, tetë pacientë po marrin trajtim në spitalin Covid

Shqipëria

67 raste të reja me koronavirus, tetë pacientë po marrin trajtim në spitalin Covid

Më: 17 maj 2022 Në ora: 17:13
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 618 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 67 qytetarë, në këto bashki:

33 në Tiranë, 5 në Fier, 4 në Pogradec, nga 3 qytetarë në Patos, Vlorë, Korçë, nga 2 qytetarë në Cerrik, Tepelenë, Sarandë, nga 1 qytetar në Shkodër, Lezhë, Kurbin, Vorë, Rrogozhinë, Divjakë, Përmet, Kolonjë, Skrapar, Elbasan.

Janë 229 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.
Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 8 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.
Janë shëruar 27 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,962 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (17 Maj 2022)

Raste të reja ditore 67
Të shëruar në 24 orë 27
Të shtruar në spitale 8
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 618

Testime totale 1,818,942
Raste pozitive 275,688
Raste të shëruara 271,962
Raste Aktive 229
Humbje jete 3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 138
Fier 24
Korçë 14
Shkodër 12
Vlorë 10
Elbasan 8
Gjirokastër 8
Lezhë 5
Kukës 3
Berat 3
Durrës 2
Dibër 2

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat