‘Ushtari’ i Nuredin Dumanit del sot në gjyq i veçuar nga 17 të arrestuarit e SPAK-ut

Shqipëria

‘Ushtari’ i Nuredin Dumanit del sot në gjyq i veçuar nga 17 të arrestuarit e SPAK-ut

Më: 21 maj 2022 Në ora: 11:06
Foto ilustrim

Njërit prej vrasësve me pagesë, “ushtarit” të Nuredin Dumanit, Henrik Hoxhajt do i komunikohet masa e sigurisë këtë të shtunë veçmas, pas grupit të të arrestuarve në operacionin “Plumbi i artë”.

Hoxhaj së bashku me Dumanin kanë “zbërthyer” ngjarjet e bujshme kriminale që kanë tronditur vendin tonë pas arrestimit.

Dëshmitë e tyre bënë që SPAK të ngrinte akuza mbi 32 persona.

Ku tetëmbëdhjetë për prej të cilëve janë ekzekutuar urdhërarrestet tre ditë më parë.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat