Sot iu vendos tritol në makinë/ 27-vjecari Sadikaj i proceduar për tentativë vrasje

Shqipëria

Sot iu vendos tritol në makinë/ 27-vjecari Sadikaj i proceduar për tentativë vrasje

Më: 11 qershor 2022 Në ora: 14:36
Foto nga vendi i ngjarjes

27-vjecari nga Berati Aleksander Sadikaj, i cili ndërroi jetë sot si pasojë e shpërthimit të tritolit vendosur në makinë, rezulton të jetë një emër jo i panjohur për Policinë e Shtetit.

Burime për Top Channel thanë se 27 vjecari Sadikaj ishte proceduar më parë për tentativë vrasje, c’ka ka orientuar edhe grupin e hetimit të hetojë si një pistë të mundshme për të hedhur dritë mbi krimin e sotëm.

Ngjarja e rëndë u shënua mesditën e kësaj të shtune ku i riu po lëvizte me makinën e tij tip benz.

Njoftimi i policisë: 

Në lidhje me lajmin e dhënë pak më parë se në afërsi të TEG-ut, në automjetin tip “Benz”, në pronësi të shtetasit A. S. ka shpërthyer, dyshohet lëndë eksplozive, ju informojmë se:

Si pasojë e plagëve të marra, drejtuesi i mjetit, shtetasi A. S. ka ndërruar jetë në spital.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat