Dalin rezultatet e provimit të Matematikës, mbi 1 mijë maturantë të ngelur

Shqipëria

Dalin rezultatet e provimit të Matematikës, mbi 1 mijë maturantë të ngelur

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 15:06
Foto ilustrim

Janë publikuar notat e provimit të Matematikës të maturës shtetërore.

Raportohet se 234 maturantë kanë marrë notën maksimale 10.

Në njoftimin e dhënë në portalin studentor, informohet se në total provimin e kanë bërë 29.829 maturantë, ku 1729 prej tyre kanë marrë notën 4.00, duke ngelur.

Kalueshmëria për këtë provim është 94.20% ndërsa nota mesatare është 6.88.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat