Flakët përfshijnë 20 hektarë sipërfaqe toke, alarmohen banorët, rrezikohen…

Shqipëria

Flakët përfshijnë 20 hektarë sipërfaqe toke, alarmohen banorët, rrezikohen…

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 17:23
Foto ilustrim

Një vatër e madhe zjarri është regjistruar në fshatin Jakodin të bashkisë Roskovec në Fier.

Mësohet se zjarri ka përfshirë tokat me bar dhe parcelat me grurë.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat zjarrfikëse të bashkisë Roskovec ndërsa në ndihmë ishin edhe ato të Patosit e të Fierit pasi flakët kanë prekur rreth 20 hektarë sipërfaqe toke.

Nga zjarri që mund të përhapet nga era, janë pranë disa banesa dhe rrezikohen stalla pularish.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat