Policia “blindon” Dibrën, 78 efektivë në aksion për goditjen e kultivimit të kanabisit! Ja rezultatet

Shqipëria

Policia “blindon” Dibrën, 78 efektivë në aksion për goditjen e kultivimit të kanabisit! Ja rezultatet

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 15:49
Foto ilustrim

Policia e Dibrës ka nisur një aksion të gjerë për goditjen e kultivimit të kanabisit në zonë.

Mësohet se në këtë aksion janë angazhuar 78 efektivë të policisë, specialistë të kriminalistikës si dhe të grupit “Shqiponja”.

Gjatë kontrolleve të ushtruara nga 11 grupe në zona pyjore, sera, magazina e banesa të braktisura, nuk është konstatuar asnjë rast i kultivimit të kanabisit.

Drejtori Vendor i Policisë ka porositur të gjitha shërbimet  që të ushtrojnë kontrolle të mëtejshme në ambiente të hapura dhe të mbyllura, të dyshuara për kultivim të bimëve narkotike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat