Hodhi flamurin turk në det, mediat greke i bëjnë shkruajnë për veprimin e 48-vjeçarit shqiptar

Shqipëria

Hodhi flamurin turk në det, mediat greke i bëjnë shkruajnë për veprimin e 48-vjeçarit shqiptar

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 21:19
Sh.S

Mediat greke i kanë bërë jehonë ngjarjes së pak ditëve më parë të ndodhur në Gjirin e Lalzit, ku një pushues hoqi flamurin turk nga kulla e vrojtimit dhe e hodhi atë në det.

“Prototema” shkruan se 48-vjeçari shqiptar Sh.S, që hodhi flamurin turk në det ka marrë mbështetje nga pjesa më e madhe e qytetarëve, duke e cilësuar atë si një “patriot” të vërtetë.

Më tej vijon “Prototema” në kullën e vrojtimit krahas flamurit të Turqisë ishte dhe ai i Shqipërisë dhe Kosovës.

Duke vijuar më tej artikullin media greke thekson se prania e flamurit turk e ka shqetësuar shumë 48-vjeçarin shqiptar i cili e ka marrë më pas dhe e ka hedhur në det.

Ndërsa shton se në plazhet private, pronari është i lirë që të vendosë flamurin e kujt shteti që dëshiron.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat