Ministri Manja: Paga e policëve të Burgjeve barazohen me pagat e Policisë së Shtetit

Shqipëria

Ministri Manja: Paga e policëve të Burgjeve barazohen me pagat e Policisë së Shtetit

Më: 23 shtator 2022 Në ora: 13:25
Ulsi Manja

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja njoftoi se policët e burgjeve do të përfitojnë rritje pagash.

Ai tha se paga e tyre do të jetë e njëjtë me  atë punonjësve të Policisë së Shtetit.

“Paga e policëve të Burgjeve barazohen me pagat e Policisë së Shtetit”, tha Manja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat