U dogj në një magazinë elektroshtëpiakesh në Sarandë, ndërroj jetë 57-vjeçari

Shqipëria

U dogj në një magazinë elektroshtëpiakesh në Sarandë, ndërroj jetë 57-vjeçari

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 18:32
Foto ilustrim

57 vjeçari Ilirian Xhani s’ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra nga djegia e rëndë, në pothuajse 70 për qind të trupit.

Pas ndihmës së parë në urgjencën e Sarandës për shkak të djegies mbrëmjen e djeshme në një kabinë ku punonte si roje, u dërgua me ambulancë për në spitalin e traumës në Tiranë.

Ai humbi jetën gjatë rrugës. Trupi i tij ndodhet në Tiranë për ekspertizën mjeko–ligjor.

Ngjarja ndodhi të martë rreth orës 22:15, në vendin e quajtur “Ish-ushqimorja”, në Çukë, në një magazinë elektroshtëpiakesh, në kabinën e rojes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat