Monika Kryemadhi tregon si janë raportet mes PL dhe PD: Në zgjedhjet lokale duhet të dalim me një kandidat të përbashkët!

Shqipëria

Monika Kryemadhi tregon si janë raportet mes PL dhe PD: Në zgjedhjet lokale duhet të dalim me një kandidat të përbashkët!

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 18:00
Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka folur për raportet mes PL-së dhe Partisë Demokratike, duke theksuar se marrëdhëniet janë të mira dhe normale, pavarësisht se secila forcë politike ka axhendën e vet.

Në një intervistë për emisionin “Kjo Javë” në News24, Kryemadhi u shpreh se sfida e përbashkët e opozitës janë zgjedhjet lokale.

“Atë që unë shikoj dhe ndjej mendoj se marrëdhëniet janë normale dhe të mira. Secila parti ka axhendën e saj. Mendoj se marrëdhënia mes dy partive ka të bëjë me zgjedhjet lokale, sepse ajo është sfida e përbashkët”, theksoi ndër të tjera Monika Kryemadhi.

Ndërsa e pyetur se a duhet që PD dhe PL të dalin me një kandidat të përbashkët, Kryemadhi u shpreh  se nëse opozita nuk është e kapur nga Rama, atëherë duhet të dalë me një kandidat pavarësisht se kujt force politike i përket.

“Mendoj se opozita nëse nuk është e kapur nga shteti mafioz i Edi Ramës duhet të dalë me një kandidat të përbashkët. Ne si PL jemi të fokusuar tek këshillat bashkiakë. Çdo vonese i shërben Ramës. Ajo që është e rëndësishme është  që qytetarët kërkojnë një opozitë të vërtetë.

Zgjedhjet e25 prillit dëmtuan një opozitë të vërtetë. Tashmë është momenti për ta unifikuar qëndrimin. A do të jenë me primare apo pa primare, nuk ka rëndësi. Për mua duhet të jetë një kandidat i vetëm përballë kandidat të rilindjes. Çdo minutë që ne vonohemi i shërben autokracisë së Edi Ramës”, u shpreh deputetja e PL.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat