Grabitje me armë në një banesë pas mesnate, maskat marrin më shumë se 8 mijë euro dhe sende me vlerë!

Shqipëria

Grabitje me armë në një banesë pas mesnate, maskat marrin më shumë se 8 mijë euro dhe sende me vlerë!

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 08:06
Foto ilustrim

Një grabitje me armë ka ndodhur pas mesnatës së djeshme në fshatin Dom të Klosit, ku persona të maskuar kanë hyrë në një banesë.

Sipas News 24, dyshohet se 5 persona të armatosur dhe me maska janë futur në banesë dhe kanë marrë një shumë prej 8 mijë eurosh dhe thuajse 1 milion lekë shqiptare.

Nën kërcënimin e armës ata kanë marrë edhe shumë sende me vlerë.

Policia ka nisur një hetim për të mësuar rrethanat e ngjarjes dhe për bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorëve.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat