Balliu për Ramën: Synonte që me sulmin ndaj Berishës të irritonte qytetarët

Shqipëria

Balliu për Ramën: Synonte që me sulmin ndaj Berishës të irritonte qytetarët

Më: 7 dhjetor 2022 Në ora: 20:31
Klevis Balliu

Shefi i Organizimit në Partinë Demokratike Klevis Balliu me anë të një postimi në Facebook është shprehur në lidhje me dhunë ne ushtruar ndaj kreut të PD-së Sali Berisha ditën e djeshme teksa ka thënë se kryeministri Rama ishte organizatori kryesor dhe se me anë të saj shpresonte që Berisha do të irritonte qytetarët në protestë deri në pikën e përplasjeve.

Por sipas tij ky plan meskin dhe naziskin dështoi me sukses falë Sali Berishës. Balliu shtoi më tej se tani është koha për mbajtjen e përgjegjësisë për krimin dhe shkallmimin e vlerave perëndimore dhe euroatlantike nga Edi Rama i cili funksionon me kodin e Omertës.

Postimi i plotë:

Të gjithë analistët e paguar nga narko-eurot e Ramës që paralajmëruan dhunë deri në luftën e tretë botërore në protestën e opozitës me 6 Dhjetor, duke zbatuar linjën mediatike të partisë, janë një fakt që organizatori ishte kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama, i cili shpresonte që atentati ndaj liderit të opozitës Sali Berisha, do të irritonte qytetarët në protestë deri në pikën që ata të shkonin në përplasje.

Falë Sali Berishës plani i tij meskin dhe naziskin dështoi me sukses.

Tani është koha për mbajtjen e përgjegjësisë për krimin dhe shkallmimin e vlerave perëndimore dhe euroatlantike nga Edi Rama që funksionon me kodin e Omertës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat