Këmbimi valutor për ditën e sotme/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, ja çfarë po ndodh me monedhat e tjera

Shqipëria

Këmbimi valutor për ditën e sotme/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, ja çfarë po ndodh me monedhat e tjera

Më: 11 prill 2024 Në ora: 09:42
Foto ilustrim

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 93.5 lekë dhe do shitet me 95 lekë.

Euro do blihet me 101.3 lekë dhe do shitet me 102.3 lekë.

Ndërsa franga zvicerane do blihet me 102.9 lekë dhe do shitet me 104 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 118 lekë dhe do shitet 119 lekë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat