U arrestuan me mbi 7 kilogramë kokainë, burg për dy kushërinjtë

Shqipëria

U arrestuan me mbi 7 kilogramë kokainë, burg për dy kushërinjtë

Më: 28 maj 2024 Në ora: 14:00
Foto ilustrim

Gjykata e Durrësit vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për dy kushërinjtë që u arrestuan me drogë me 7.3 kilogramë kokainë. Të arrestuarit janë Arjan Doci dhe Mentor Çuni.

Ata u vunë në pranga pasi në furgonin e tyre u gjetën 7 pako kokainë, me peshë 7.3 kg.

Sipas hetimeve paraprake, sasia e lëndës narkotik kishte si destinacion Anglinë.

Pakot e kokainës u gjetën më 24 maj, të fshehura në një vend të fshehtë poshtë sediljes së shoferit gjatë kontrollit me skaner në portin e Durrësit./

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat