Samiti i Paqes për Ukrainën, Spiropali takohet në Zvicër me zv.Presidenten e SHBA-ve

Shqipëria

Samiti i Paqes për Ukrainën, Spiropali takohet në Zvicër me zv.Presidenten e SHBA-ve

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 12:26
lisa Spiropali dhe Kamala Harris

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është takuar me Zv.Presidenten e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris.

Takimi është zhvilluar në përfundimit të ditës së parë të Samitit të Paqes për Ukrainën të zhvilluar në Zvicër.

Ministrja ka publikuar një foto në rrjetet sociale, e cila shkruan:

“Në Samitin e Paqes për Ukrainën me Zv.Presidenten e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris, të cilën ishte kënaqësi ta takoja në përfundim të ditës së parë të samitit, në darkën e liderëve të organizuar nga Presidentja e Zvicrës, Viola Amherd”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat