Presidentja Vjosa Osmani ia dorëzon nesër flamurin ekipit olimpik të Kosovës për LO Tokio 2020

Sporti

Presidentja Vjosa Osmani ia dorëzon nesër flamurin ekipit olimpik të Kosovës për LO Tokio 2020

Më: 11 korrik 2021 Në ora: 17:15
Presidentja Vjosa Osmani ia dorëzon nesër flamurin ekipit olimpik të Kosovës për LO Tokio 2020

Presidentja Vjosa Osmani ia dorëzon nesër flamurin ekipit olimpik të Kosovës për LO Tokio 2020!

Agjenda rreth ceremonisë së dorëzimit të flamurit për ekipin olimpik të Kosovës nga presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, si dhe prezantimin e uniformës së ekipit olimpik për Lojërat Olimpike Tokio 2020.

AGJENDA

12 korrik 2021

Ceremonia: Prezantimi i uniformës së ekipit olimpik të Kosovës për LO Tokio 2020

Vendi: Hotel Sirius në Prishtinë

Ora: 16:00

Ceremonia: Dorëzimi i flamurit të Kosovës nga presidentja Vjosa Osmani për ekipin olimpik të Kosovës

Vendi: Amfiteatri i Pishinës së Gërmisë në Prishtinë.

Ora: 19:30.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat