Partitë edhe me slogane joshin votuesit

Aktuale

Partitë edhe me slogane joshin votuesit

Më: 24 janar 2021 Në ora: 20:23
Slogani i VV-së

Zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen më 14 shkurt, bënë që partitë të mendojnë edhe për sloganet e tyre, me të cilat do t`ua kërkojnë votën qytetarëve.

Kështu, zgjedhja e një parulle sa më gjithëpërfshirëse e me domethënie kërkon mjeshtëri dhe kreativitet sipas njohësve të marrëdhënieve me publikun.

Sipas tyre ato duhet edhe të tërheqin vëmendjen e audiencës dhe të jenë bindëse për ta.

Pavarësisht origjinalitetit ose jo që bartin këto parulla, qëllimi i tyre është që përmes tyre të kërkohet vota e sovranit.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat