Hoti uron Kadarenë: Populli shqiptar është me fat që ka një shkrimtar si ju

Aktuale

Hoti uron Kadarenë: Populli shqiptar është me fat që ka një shkrimtar si ju

Më: 28 janar 2021 Në ora: 15:08
Ismail Kadare

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ia ka uruar ditëlindjen shkrimtarit të madh shqiptar Ismail Kadare.

Ai ka thënë se populli shqiptar është me fat që ka një shkrimtar si ai.

“Gëzuar ditëlindjen gjeniu i letrave shqipe, z. Ismail Kadare! Urimet më të ngrohta dhe të përzemërta, me dëshirën për jetë të gjatë dhe shumë suksese në krijimtarinë tuaj letrare. Populli shqiptar është me fat që ka një shkrimtar si ju. Të paçim gjatë në mesin tonë!”, ka shkruar ai në Facebook.

Gjeniu i letrave shqipe, Ismail Kadare, feston sot 85 vjetorin e lindjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat