Çka ka parashikuar horoskopi për Avdullah Hotin e Fatmir Limajn?

Aktuale

Çka ka parashikuar horoskopi për Avdullah Hotin e Fatmir Limajn?

Më: 4 shkurt 2021 Në ora: 15:22
Fatmir Limaj dhe Avdullah Hoti

Që të dy i përkasin shenjës së ujorit, shenjë kjo që sipas astrologëve në muajin shkurt të këtij viti, do të ketë shumë të mira.

Duke qenë se jemi në kohë të zgjedhjeve dhe të dy këta emra po ‘luftojnë’ për karrikën e kryeministrit, ata duhet t’ia hedhin një sy shenjës që i përkasin.

Ja çka thotë horoskopi i shkurtit për ujorin:

Ky është viti juaj i madh, më i miri në më shumë se një dekadë dhe do ta ndjeni vëmendjen në shkurt. Dhjetë trupa qiellorë do të rreshtohen te Ujori, kështu që papritmas bota do të jetë e lumtur të vendosë besimin te ju. Jupiteri, dhuruesi i dhuratave dhe fatit, do të jetë te Ujori për herë të parë në 12 vjet dhe Saturni është gjithashtu atje, për herë të parë që nga viti 1991 deri në 1994.

Kombinimi i këtyre dy planetëve tregon se së shpejti do të angazhoheni në një mundësi të mrekullueshme që do të kërkojë shumë punë të vështirë, por që do të formojë themelin e jetës suaj dhe përfundimisht do të sjellë fitime të konsiderueshme. Ky thjesht mund të jetë viti më i rëndësishëm i jetës suaj, kur lini gjurmën tuaj dhe gjeni kënaqësinë në jetë që keni dashur prej kohësh. Me kaq shumë planetë të grumbulluar në shenjën tuaj, do të "sundoni botën" - do të jeni e vetmja shenjë që bën titujt kryesorë. Ky trend do të vendoset në Hënën e re më 11 shkurt dhe në ditët dhe javët në vijim.

Një marrëdhënie e caktuar ka qenë në mendjen tuaj. Teksa hynit në muajin shkurt, sapo kishit përjetuar një Hënë të plotë në Luan më 28 janar. Në atë kohë, ishit të përqendruar te partneri, një partner romantik ose në biznes.

Ajo Hënë e plotë ishte e përzier në pikëpamje me disa nga aspektet më të mira - dhe disa nga aspektet më sfiduese. Nëse personi në mendje është partneri romantik, tema që po diskutonit mund të ketë qenë rreth vendit ku duhet të jetoni. Nëse personi me të cilin duket se nuk jeni dakord është një bashkëpunëtor biznesi, mund të keni mosmarrëveshje se ku të krijoni ose zhvendosni ndërmarrjen ose nëse do të lejoni që punëtorët të punojnë në distancë nga shtëpia.

Nëse keni nevojë të zhvendosni ose rinovoni shtëpinë dhe në secilin rast shqetësoheni për kostot dhe aftësinë për të marrë një kredi ose një hipotekë, mund të mos shqetësoheni. Lajmi i papritur nga banka, një huadhënës, apo edhe nga familja do t'ju emocionojë.

Urani është planeti sundues. Hëna e plotë në Virgjëreshë më 27 shkurt, do t’ju sjellë mjaft para. Me një rreze të fortë të Uranit drejt Diellit, e cila, për Ujorin, sundon partneritetit në dashuri ose biznes, do ta përfundoni muajin me arritje të mëdha në njërën anë.

Do të përballoni gjithçka me një ndjenjë të fortë optimizmi. Urime!

Në fillim të shkurtit, sapo keni kaluar një Hënë të plotë, 28 janar, në sektorin e punës dhe do të keni përfunduar një projekt ose një negociatë të madhe që duket se ka qenë shumë e detajuar, duke kërkuar shumë vëmendje nga ju. Ka të ngjarë të keni përfunduar projektin ose negociatat deri në fund të janarit, ose do ta bëni në ditët e para të shkurtit. Ai që përfundove sigurisht nuk ishte i lehtë, por ti këmbëngulje dhe me gjasë ishe fitimtar. Me Jupiterin, planetin e fatit të mirë, dhe Saturnin, planetin e vetë-disiplinës, të dy bashkohen me Diellin, kishte (ose do të ketë) diçka të veçantë për atë projekt dhe ndërsa ecni përpara, mund t'ju çojë në një punë më të sofistikuar dhe komplekse për detyrat e ardhshme, duke provuar shkathtësinë tuaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat