PDK-ja del e katërta në vendlindjen e Enver Hoxhajt

Aktuale

PDK-ja del e katërta në vendlindjen e Enver Hoxhajt

Më: 14 shkurt 2021 Në ora: 21:35
Enver Hoxhaj

Partia Demokratike e Kosovës aktualisht është e katërta në Suharekë.

Suhareka është edhe vendlindja e kandidatit për kryeministër të kësaj partie Enver Hoxhaj.

Nga 61 për qind të vendovotimeve të numëruara në Suharekë, Vetëvendosje prin me 37,70 për qind, AAK me 21,13 për qind,.

Ndërkaq, LDK-ja me 18,70 për qind dhe e katërta PDK-ja e Enver Hoxhajt me 17,06 për qind.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat