Mosha e katër personave të vdekur në 24 orët e fundit nga koronavirus

Aktuale

Mosha e katër personave të vdekur në 24 orët e fundit nga koronavirus

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 16:36
Foto ilustrim

IKShPK pak më parë publikoi rezultatet e 24 orëve të fundit për koronavirusin.

Në 24 orët e fundit, si pasojë e koronavirusit, katër persona ndërruan jetë.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (83, 76, 70 vjeç), Skenderaj 1 rast (58 vjeç).

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 3.680 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 453 raste pozitive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat