Lajçak takon komandantin e KFOR-it: Diskutuam për zhivllimet aktuale

Aktuale

Lajçak takon komandantin e KFOR-it: Diskutuam për zhivllimet aktuale

Më: 1 mars 2021 Në ora: 21:57
Lajçak takon komandantin e KFOR-it: Diskutuam për zhivllimet aktuale

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Mirosllav Lajçak në ditën e parë të vizitës në Kosovë është takuar sot edhe me komandantin e KFOR-it në Kosovë, gjeneralmajor Franco Federici.

“Sot u takova me ambasadorin e SHBA-së në Kosovë dhe komandantin e KFOR-it për të diskutuar për zhvillimet aktuale. Mundësi e mirë për të konfirmuar unitetin tonë të fortë transatlantik”, ka shkruar diplomati sllovak në Twitter.

Lajçak po qëndron në Kosovë në një vizitë treditore ku do të takohet me liderët politikë të vendit. 

Ai sonte është takuar me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ambasadorin e SHBA-së në Prishtinë, Philip Kosnett.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat