Protestë para komunës së Prishtinës, banorët e disa fshatrave kërkojnë transport publik

Aktuale

Protestë para komunës së Prishtinës, banorët e disa fshatrave kërkojnë transport publik

Më: 2 mars 2021 Në ora: 08:06
Foto nga vendi i ngjarjes

Banorët e Prapashticës dhe disa fshatrave të tjera kanë protestuar para komunës së Prishtinës.

Ata po kërkojnë transport publik.

Sipas tyre ndonëse ndodhen shumë afër kryeqytetit këto fshatra nuk kanë transport të rregullt.

Image

Kjo po u vështirëson qarkullimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat