Molliqaj kritikon Kurtin: I mbyllur me Shqipërinë, i hapur me...

Aktuale

Molliqaj kritikon Kurtin: I mbyllur me Shqipërinë, i hapur me...

Nga: A.SH Më: 2 mars 2021 Në ora: 16:28
Dardan Molliqaj, Albin Kurti

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj ka hedhur kritika ngaj kryetarit të LVV-së, Albin Kurtit.

Sipas tij, Kurti nuk i thotë jo Lajçakut për ndryshime kushtetuese për Asociacionin e Komunave me shumicë Serbe, por i thotë jo ndryshimeve kushtetuese për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë.

Postimi në Facebook:

I HAPUR NDAJ SERBISË, I MBYLLUR NDAJ SHQIPËRISË

Albin Kurti nuk i thotë jo Lajçakut për ndryshime kushtetuese për Asociacionin e Komunave me shumicë Serbe.

Albin Kurti i thotë jo ndryshimeve kushtetuese për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë.

Kur i tradhëton bindjet dhe vlerat, ndryshimi i qëndrimeve bëhet vetëm çështje kohe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat