Bardhyl Meta i reagon Melihate Tërmkollit: “Dosja” Melihate, na ke nimu, na ke... atë nanë

Aktuale

Bardhyl Meta i reagon Melihate Tërmkollit: “Dosja” Melihate, na ke nimu, na ke... atë nanë

Nga: N.Sh Më: 3 mars 2021 Në ora: 16:53
Bardhyl Meta

Zyrtari i LDK-së, Bardhyl Meta, ka reagua ndaj bashkpartiakës së tij, Melihate Tërmkollit.

Tërmkolli në një emision televiziv ka kërkuar që Lumir Abdixhiku të largohet nga LDK-ja, pasi që, sipas saj, ai është prurje e Isa Mustafës në këtë parti.

E kjo deklaratë e saj ka bërë që Meta të reagon përmes një postimi në Facebook.

Meta thotë se Tërmkolli e paska përzanë Lumirin dhe po dojka me reformua dhe rikthye LDK-në në fron.

Meta tutje në postimin e tij, ka ironizua me Tërmkollin, duke i thënë se ‘na ke nimu, na ke * nanën”.

Postimi i plotë:

Melihate Tërmkolli - “Sekuritasi n’Derë t’LDK-ës”! - Paska përzanë Lumir Abdixhikun!?

Termkolli po dojka me “Re’formue” dhe rikthye LDK-në n’Fron - tue përzanë personalitete e kuadro të LDK!

- Paska fillue me Lumir Abdixhikun dhe Akademiket!

Po flet e “lexon dosje për njerëz”?!

Sapo e lexova se paska deklaruar, se:

- “Pse, kush është Lumir Abdixhiku për LDK-në?”

“Kush e ka sjell Lumirin aty”? “Ku është rritur e shkolluar Lumiri?”

Paska dosje a?

Ku osht shkollu bre..., ku..., bash tregona, çka flet “Dosja” Melihate...?!

Euuuu ku po dojka i Madhi zot me na farue nga do “Pronarë” e “Pronare” të LDK-së e “t’vërtetave të “Saj”...!

-Kishe po pakohen “pronaret”, këta po shtohen?

Qysh i tha ajo plaka Bajram Rexhepit: ... valla na ke nimu, na e ke *i at’ nanë...!

P.S. Shkojnë - e vijnë - n’LDK, dhe qesin prap Kanun e shkelma...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat