Kaq vota mori Arben Vitia në zgjedhjet e 14 shkurtit

Aktuale

Kaq vota mori Arben Vitia në zgjedhjet e 14 shkurtit

Më: 4 mars 2021 Në ora: 11:24
Arben Vitia

KQZ ka dhënë rezultatin e zgjedhjeve.

Fituese e këtyre zgjedhje është Lëvizja Vetëvendosje me 49.95%.

Ish-Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka siguruar 107 mijë e 813 vota në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, prin Vjosa Osmani me 300 mijë 788 vota dhe i dyti Glauk Konjufca me 200 mijë e 641 vota.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat