Fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët e tij në shkollë

Aktuale

Fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët e tij në shkollë

Më: 5 mars 2021 Në ora: 18:20
Adem Jashari

Ramadan Kaqkini ka qenë njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë kur të dy filluan shkollën e mesme teknike.

Kaqkini ndau edhe fotografi të rralla me Jasharin nga ato kohëra.

Ai tha se fotografitë që i ka pasur ai janë djegur të gjitha, por që disa të tjera kanë mbetur te shokët e tij dhe të Adem Jasharit.  

Adem Jashari gjendet në të majtë, Ramadan Kaqkini në të djathtë dhe në mes gjendet një shok i përbashkët i tyre. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat