“I vetmi kandidat që e meriton të jetë President është Murat Jashari”

Aktuale

“I vetmi kandidat që e meriton të jetë President është Murat Jashari”

Nga: N.Sh Më: 1 prill 2021 Në ora: 20:41
Murat Jashari

Emri pothuajse më i lakuar ndër vite është emri i Murat Jasharit.

Ai përmendet për vite me radhë si një i propozuar i mundshëm për postin e Presidentit të Republikës së Kosovës.

Edhe kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi ka ripërsëritur se Jashari duhet të jetë president i Kosovës.

“I vetmi kandidat që e meriton të jetë President i Kosovës është Prof. dr. Murat Jashari nga familja heroike, simboli i rezistencës dhe lirisë së Kosovës, familja Jashari”, shkruan Kelmendi në Facebook, përcjell gazeta “Bota sot”.

Postimi i plotë:

Çka do të thotë të jesh president i Kosovës?

-Presidenti është Komandanti Suprem i Forcave të Armatosura të Kosovës ( FSK).

-Presidenti është figura unifikuese e popullit.

-Presidenti është shtylla që nuk bën të luhatet, shtylla e ngulitur thellë në themelet e shtetit, shtylla e drejtë dhe jo shtyllë që lakohet nga çdo furtunë.

Ne FJALA e kemi thënë me 2016 dhe po e themi edhe sot se i vetmi kandidat që e meriton të jetë President i Kosovës është Prof. dr. Murat Jashari nga familja heroike, simboli i rezistencës dhe lirisë së Kosovës, familja Jashari.

Gëzim Kelmendi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat