Vëllezërit Demaku kthehen në shtëpi, thonë se rasti ndaj tyre ishte i montuar

Aktuale

Vëllezërit Demaku kthehen në shtëpi, thonë se rasti ndaj tyre ishte i montuar

Më: 17 prill 2021 Në ora: 21:40
Vëllezërit Demaku

Janë liruar nga burgu dy ish-ushtarët e UÇK-së, Fadil dhe Nexhat Demaku, të dënuar në rastin “Drenica” nën akuzat për krime lufte.

Një ditë pasi dolën nga burgu këta thanë se rasti i tyre është dëshmi se misioni i EULEX-it ishte i dështuar.

Ata po konsiderojnë se me dënimin e tyre janë shkelur të drejtat e njeriut.

Ata planifikojnë që të vazhdojnë ndjekjen e rrugëve ligjore, edhe atyre ndërkombëtare, për të dëshmuar pafajësinë e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat