Hoxhaj: Artisti i madh do t’i mungoj shumë skenës

Aktuale

Hoxhaj: Artisti i madh do t’i mungoj shumë skenës

Më: 13 maj 2021 Në ora: 20:42
Ismet Bogujevci

Kryetari i PDK-së në detyrë Enver Hoxhaj, ka  ngushllar për vedkjen e Ismet Bogujevcit.

Ai shkruan se Kolosi i këngës popullore shqiptare, Ismet Bogujevci u nda nga jeta sot.

Opusi i tij artistik i larmishëm i dha vlera të çmuara kulturës dhe folklorit shqiptar për shumë dekada, ndërsa këngët e tij mbushën me dashuri e frymëzim një shoqëri të tërë. 

"Vepra e tij do të kujtohet breza pas brezi, por artisti i madh do t’i mungoj shumë skenës, të cilës ia dedikoi një jetë të tërë! Ngushëllime familjes, komunitetit artistik dhe të gjithë miqve", tha Hoxhaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat