Blerim Latifi i reagon PSD-së për aksionin te kisha e Millosheviqit në Prishtinë

Aktuale

Blerim Latifi i reagon PSD-së për aksionin te kisha e Millosheviqit në Prishtinë

Nga: N.Sh. Më: 11 qershor 2021 Në ora: 11:18
Aksioni i PSD te kisha e Millosheviqit

Partia Socialdemokrate sot ka zhvilluar një aksion të Kisha Ortodokse Serbe në oborrin e Universitetit të Prishtinës.

“Simboli i shovinizmit bëhet faltore, e bekoi: Albin Kurti", është mbishkrimi që PSD ka vendosur në kishën ortodokse në oborrin e Universitetit të Prishtinës (UP).

E këtë aksion të PSD profesori universitar Blerim Latifie sheh të gabuar.

Sipas tij, këto spektakle politike po e faktorizojnë atë.

“Aksioni i PSD-së te kisha e Millosheviqit në oborrin e UP-së, është një reagim krejtësisht i gabuar ndaj liturgjisë së djeshme. Spektaklet politiko-simbolike brenda dhe jashtë këtij objekti vetëm sa e faktorizojnë atë dhe kjo gjë përbën edhe objektivin e qeverisë në Beograd. Dardan Gashi e tregoi dje zgjidhjen adekuate: Drynin!”, shkruan Latifi në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat