Kjo është mosha e 10 viktimave që vdiqën në 24 orët e fundit nga COVID-19

Aktuale

Kjo është mosha e 10 viktimave që vdiqën në 24 orët e fundit nga COVID-19

Më: 19 shtator 2021 Në ora: 15:31
Foto ilustrim

10 persona të infektuar me koronavirus kanë vdekur në 24 orët e fundit. 5 prej viktimave janë burra dhe 5 gra.

Ministria e Shëndetësisë ka treguar edhe se të çfarë grumposhash janë viktimat.

Bazuar në infografikën e MSH’së, një prej viktimave i takon grupmoshës 50-59 vjeç, katër viktima të grupmoshës 60-69, një viktimë është të grupmoshës 70-79 vjeç dhe katër viktima janë të moshës mbi 80-vjeçare.

Image

Rastet e vdekjes janë të regjistruara në komunën e Fushë Kosovës, Gjilanit, Prizrenit, Malishevës, Gjakovës, Gllogocit, Pejës, Suharekës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat