Zana Avdiu akuzon Arben Vitinë për dështim në shumë gjëra

Aktuale

Zana Avdiu akuzon Arben Vitinë për dështim në shumë gjëra

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 21:46
Zana Avdiu

Aktivistja nga shoqëria civile, Zana Avdiu, ka thënë për kandidatin e VV-së për kryetar të Prishtinës, Arben Vitinë, se ky i fundit po sillet shumë arrogant me qytetarët dhe është duke i injoruar komplet.

Avdiu filloi duke i komentuar kandidatët për kryetar të Prishtinës. Për Haradinajn e AAK-së dhe Ramën e LDK-së tha se po premtojnë gjëra që nuk mund të realizohen.

“Përparimi dhe Dauti i LDK-së flasin për gjëra që nuk mund të realizohen. Pra, nuk jemi duke parë një fushatë serioze”, ka thënë Avdiu..

Tutje, ajo tha se Vitia po e injoron qytetarin dhe po sillet si arrognat.

“Ndërsa Arben Vitia është duke e injoruar komplet qytetarin. Është duke u sjellur shumë arrogant”, ka thënë Avdiu.

Gjithashtu ajo tha se si ministër i Shëndetësisë, Vitia kadështuar në menaxhimin e pandemisë.

“Ne mundemi ta komentojmë vetëm punën e tij si ministër, që le shumë me dëshiru. Nuk ka pasur shumë sukses dhe ka dështuar në shumicën e gjërave”, shtoi Avdiu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat