Vjen reagimi i Kurtit për zgjedhjet në Drenicë: Ky është fundi i injorancës hipokrite!

Aktuale

Vjen reagimi i Kurtit për zgjedhjet në Drenicë: Ky është fundi i injorancës hipokrite!

Nga: N.Sh. Më: 19 tetor 2021 Në ora: 09:58
Bekim Jashari

Për zgjedhjet në Drenicë, fitoren e PDK-së dhe humbjen e Bekim Jasharit ka reaguar edhe kryetari i Republikanëve të Kosovësë, Faton Kurti.

Ai përmes një postimi në facebook thotë se kjo që ka ndodhë në Skenderaj është për të vajtuar.

Ai pyet Drenicës se a thirren në Hamëz e Adem Jasharin, apo në një parti si PDK-ja?

Sipas tij, partia e cila thirret në heroizmin dhe sakrificën e Jasharëve, feston fitoren e tyre dhe humbjen e Bekimit.

Ai shton se kjo është fundi i injorancës hipokrite.

Postimi i plotë:

Është për të vajtuar se sa poshtë ka ra katundi! Në kënd thirreni ju Drenica?!

Në Hamzë e Adem Jasharin -apo në një parti si PDK-ja?!

Në dy dekadat e fundit dhe deri më sot në Kosovë çdo lloj analfabeti e shqipfolësi u mor me "politikë" dhe përveç dëmeve dhe pasurimit të tyre personal asgjë të mirë nuk i sollën Kosovës.

Dhe sot vetë partia e cila thirret në heroizmin dhe sakrificën e Jasharëve, feston për humbjen e zgjedhjeve nga biri i kësaj familjeje legjendare dhe ky është fundi i injorancës hipokrite!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat