Lladrovci zgjedhet U.D. i Kryetarit të Degës së PDK-së në Drenas

Aktuale

Lladrovci zgjedhet U.D. i Kryetarit të Degës së PDK-së në Drenas

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 20:14
Ramiz Lladrovci dhe Memli Krasniqi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka bërë të ditur se me vendim të Kryesisë dhe në përputhje me statutin e PDK-së, kryetari i Drenasit Ramiz Lladrovci nga sot është emëruar edhe U.D kryetar i Degës së PDK-së në Drenas.

Kreu i PDK-së ka shkruar në faqen e tij në Facebook se Drenasi është bastion i pathyeshëm i Partisë Demokratike të Kosovës dhe qytetarët e Drenasit nuk kanë pasur kurrë dilemë se ku është adresa e tyre politike.

Deklarata e plotë e kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi:

Drenasi është bastion i pathyeshëm i Partisë Demokratike të Kosovës dhe qytetarët e Drenasit nuk kanë pasur kurrë dilemë se ku është adresa e tyre politike. Ramiz Lladrovci është dhe do jetë kryetar i Drenasit, sepse puna e tij është vlerësuar nga qytetarët dhe fitorja e tij s’do të mund të grabitet nga oportunistët. Nga sot, Ramiz Lladrovci është edhe U.D. i Kryetarit të Degës së PDK-së në Drenas e do të udhëheqë Kryesinë e re të degës sonë atje. Ky vendim u votua sot në mbledhjen e Kryesisë së partisë, bazuar në Statutin e PDK-së. Ramizi e ka transformuar Drenasin dhe ka plan e pasion për zhvillimin e mëtejmë e kësaj komune. Për të, kjo garë nuk është manifestim i pushtetit, por përkushtim ndaj qeverisjes që zhvillon e hapë perspektivë. Prandaj, ai do të fitojë, sepse qytetarët e Drenasit janë të vendosur për zhvillim dhe ata e dinë se zhvillimi në Drenas është projekt i përhershëm i Partisë Demokratike të Kosovës. Qytetarëve të Drenasit iu jemi thellësisht mirënjohës që kanë rrugëtuar së bashku me PDK-në për tashmë dy dekada dhe që të palëkundur e me besim në të ardhmen që do të ndërtojmë së bashku, do ta festojnë fitoren e PDK-së në raundin e dytë, duke mbështetur masivisht kryetarin Lladrovci në mandatin e ri për zhvillim e perspektivë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat