Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

Aktuale

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 07:34
Foto ilustrim

Sipas raportit të fundit të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, aktualisht, në Kosovë janë 464 raste aktive me COVID-19.

Gjatë ditës së djeshme, kjo ministri njoftoi se nuk është regjistruar asnjë rast i vdekjes si pasojë e infektimit me koronavirus dhe se janë konfirmuar 16 raste të reja të infektimit me këtë virus.

Që nga fillimi i procesit të vaksinimit, MSh njoftoi se janë dhënë 1 milion e 532 mijë e 585 doza të vaksinës.

Ndërsa, 697 mijë e 728 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat