AKR në Prishtinë kërkon rinumërim të plotë të votave

Aktuale

AKR në Prishtinë kërkon rinumërim të plotë të votave

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 12:11
Gëzim Mehmeti

Kandidati i Aleancës Kosova e Re për kreytar të Prishtinës në zgjedhjet e 17 tetorit, Gëzim Mehmeti, ka kërkuar rinumërim të plotë të votave në Prishtinë.

Mehmeti ka bërë këtë kërkesë, pasi sipas tij ka pasur manipulime me vota duke u dëmtuar kështu partia e tij me 1.2 përqind.

“Qytetarët kanë treguar një kulturë të lartë të zgjedhjeve e edhe KQZ, mirëpo ka që disa individë kanë abuzuar me këto zgjedhje, dhe AKR është dëmtuar me 1.2%. Ne kemi prova dhe edhe pse nuk janë rezultatet preliminare, po ju jap disa shembuj ku është abuzuar me votat e partisë tonë”, ka thënë Mehmeti në një konferencë për medie.

“Kërkesa jonë është që në Prishtinë te të gjitha vendvotimet të shkohet në rivotim duke pasur parasysh provat që kemi. Ne si subjekt politik do të paraqesin provat tona në PZAP, por edhe ankesa individuale. AKR pra kërkon rinumërim të votave në të gjitha vendvotimet”, ka vazhduar ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat