1 i vdekur nga Covid, vetëm 3 raste pozitive

Aktuale

1 i vdekur nga Covid, vetëm 3 raste pozitive

Nga: G.B Më: 25 tetor 2021 Në ora: 14:56
Ilustrim

Një person ka vdekur si pasojë e Covid-19 në Kosovë në 24 orët e fundit, përcjell Bota sot.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sot janë shënuar vetë 3 raste të reja me Covid, ndërsa janë shëruar 20 persona.

Njoftimi i plotë:

25 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 1.298 testime, 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 20 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.225.

Në total numri i rasteve aktive është 438.

Të dhënat e detajuara mund t'i gjeni KËTU:

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat